Бездумно і безграмотно облаштоване місто - чия це проблема?

09 жовтня, 10:31   081

 Поруч з під'їздом припарковане авто, повністю заблокувавши проїзд і навіть прохід, а я мама з візочком і маю потребу там пройти - це моя проблема?

 Я автомобілістка і не маю у місті облаштованих місць для парковки, тому постійно маю гемор з тим, де поставити машину, паркуюсь на тротуарах, у заборонених місцях, впритул до або навіть на дитячих майданчиках, де діти то м'ячем лупонуть по склу, то дзеркало відірвуть - це моя проблема?

 У дворі спортивний майданчик не має спеціального огородження, передбаченого державними нормами, а натомість є огородження із запаркованих машин. Якщо я підліток, що має повне право грати у футбол на цьому майданчику, але боюсь, бо якось ледь не розбив скло тут же запаркованої сусідської машини і добряче вигріб від сусіда, і від батьків - це моя проблема?

 Я другокласниця і переходжу дорогу на зелене світло світлофора, але зараз осінь і у місці пішохідного переходу здоровенна калюжа багна, в яку я, як не намагаюся обійти, але все одно вступаю, забрудняюся і промочую ноги, в школі мене лають за неохайний вигляд, а потім до кінця уроків я сиджу з мокрими ногами - це моя проблема?

 Я дворічний малюк, який гуляв із бабусею на дитячому майданчику і раптом побачив маму, яка весь день була на роботі і нарешті повернулася, я радісно біжу до неї і раптом падаю у малопомітну розриту яму з комунікаціями, яку не обгородили згідно до вимог - це моя проблема?

 Я здоровий тверезий двадцятип'ятирічний чоловік, який повертався ввечері додому по неосвітленій вулиці, спіткнувся на нерівному асфальті, в результаті чого зламав руку, вибив два зуби, отримав забої і зіпсував дорогий одяг - це моя проблема?

 Я велосипедистка... Я людина, яка має особливі потреби за станом здоров'я... Я людина похилого віку... Я живу у місті, що взагалі не враховує це при плануванні та будівництві - це моя проблема?

 Варіанти:

 - Так.
 У суспільстві, де кожен сам за себе, де "моя хата скраю", мої проблеми - це мої проблеми.
 Це ознака слабкого і деградуючого суспільства.

 - Ні.
 У суспільстві, де громадяни розуміють, що вони взаємопов'язані, що проблеми однієї групи населення безпосередньо впливають на проблеми іншої, що проблеми не є чимось статичним і незмінним - вони обов'язково тягнуть за собою ще більші проблеми. У суспільстві, де розуміють, що мої проблеми - це спільні проблеми, і шукають рішення цих проблем разом, об'єднуючись і підтримуючи одне одного.
 Це ознака сильного і розвинутого суспільства.

 Відповідаючи на ці питання, ми робимо вибір, у якому суспільстві хочемо жити. І, що цікаво, саме від цього вибору залежить те, у якому саме місті ми будемо жити - сучасному, безпечному і зручному чи такому як зараз.

09 жовтня, 10:31 81

Щоб писати коментарі

Авторизуйтесь