Небезпечні ігри на дитячих майданчиках

14 квітня, 20:45   0149

Дитячий майданчик біля місцевої лікарні у Нових Санжарах. Серед його інвентарю – й зламані дитячі забавки. Днями те, що вийшло з ладу, огородили попереджувальними стрічками. Розмістили лист-звернення до батьків від імені селищної голови. Вибачаються, що за зиму деякі гойдалки й ігрові комплекси вийшли з ладу. Прохають батьків бути обережними та обіцяють відремонтувати пошкоджене майно. І таке буває, як виявляється)

І тут же переді мною картина, з якої я розумію, що то скоріш не зима «постаралась» так.

Близько десяти хлопчаків, років 10-12, облюбували проводити час на майданчиках, а точніше грати в небезпечну гру. Точною назвою не володію. Чула від них слова: «зомбі», «зомбаки», «А той то робив уже на цьому рівні два кроки!». Думаю, це пов'язано з комп’ютерною грою, проте це лише моє припущення.  

Як я зрозуміла, суть в тому, що учасники гри, пересуваючись, не повинні торкатись землі – їх можуть «вкусити» зомбі. Залазять для того на дахи будиночків, гірки, ігрові комплекси.

Окрім того, потім починають бігати майданчиком на шаленій швидкості, дуже кричать.

По-перше, це велика небезпека, як для них самих, оскільки можна впасти й травмуватись, так і для малюків, яких вони можуть просто знести з ніг, біжучи. По-друге, виходить, малюкам ніде й погратись, погойдатись, бо територія «окупована».

На зауваження дорослих, які привели малечу на «дитячу територію», вони не реагують. Я вже і сама в цьому переконалась. Останньою краплею для мене стало те, коли один з учасників гри з величезним дрючком гнався за своїм товаришем і ледь не задів крихіток, які стояли в іншому кутку, подалі від «зони зомбі». Я мусила забрати донечку з майданчика, хоч як їй не хотілось йти, оскільки ми тільки-но прийшли.

Моя сусідка, яка гуляє зі своїм сином вже не перший рік на цьому майданчику твердить, що така гра хлопців – не новина. З її слів, грають вони у «квача», не торкаючись землі. Плигають з дахів будиночків на гойдалки, і назад.

На її неодноразові прохання перестати те робити, отримувала у відповідь матюччя, а також: «А ви нам не указуйте, що робити!» «Ми теж маємо право тут гуляти!».

Права свої знають!

Слухати – не слухають, вигнати – не виженеш! Як же тоді бути?

Зі слів місцевих мам, гуляти ввечері з малюками на майданчику неможливо. Якщо навесні та восени їх можна вигуляти вдень, коли ще не настала «тиха година», то в літню пору – лише вранці, коли більшість школярів сплять. Вдень же – дуже спекотно.

Батьків цих школярів я не знаю, оскільки живу в цьому районі недавно. Так само мені не відомо, чи знають вони, що їхні діти проводять дозвілля у такий спосіб. Як до них звернутись, аби вони вгамували своїх чад і вберегли від імовірних лихих наслідків? Давали спокійно гратись молодшим! Розклеїти оголошення? Написати лист до школи, в місцеві групи в соціалках?

Проте, судячи, з розповіді мами малюка, з якими ми разом гуляємо, серед батьків тих школярів є ті, яким відомо про такі розваги їхніх чад. Остання на зауваження моєї знайомої відповіла щось на кшталт: «Не ви будували майданчик, не вам і командувати тут!»

Як би чинили ви в такій ситуації? І чи граються на майданчиках у ваших подвір'ях в подібні небезпечні ігри?  

p.s. Зламані гойдалки вже наступного дня відремонтували й встановили. Ось така оперативність у Нових Санжарах.

14 квітня, 20:45 149

Щоб писати коментарі

Авторизуйтесь