Гостьовий шлюб. 4 правила, щоб не розвалити союз

28 квітня, 11:10   0288

Одна знайома психологиня якось висловила сумнів щодо гостьового шлюбу. Вона написала, що гостьовий шлюб – це відсутність впевненості, що в скрутну хвилину подружжя зможуть підтримати один одного; що при такій формі сім'ї між чоловіком та дружиною немає згуртованості і назвала ще кілька різних аргументів не на користь гостьового шлюбу. Щоправда, вона також зазначила, що бувають різні випадки, і не говорила про гостьовий шлюб категорично. Проте, як я зрозуміла, не схвалює його. Не схвалювали такий шлюб і коментатори допису.

Що ж таке гостьовий шлюб, чому він частіше знаходить негативні відгуки, аніж схвалення? 

Союз чоловіка і жінки, які одружені, або перебувають у громадянському шлюбі, але живуть окремо і не ведуть спільного господарства – це і є гостьовий шлюб. Коли живуть в різних квартирах, містах, країнах, але вони –родина. Коли є партнер по життю, але разом з тим є певна свобода. Іноді така свобода вимушена, наприклад, коли один із партнерів живе і працює в іншій країні/місті. Іноді – це цілком виважене рішення обох людей, які хочуть бути єдиним цілим, не змінюючи при цьому звичний режим життя. Я належу до тих людей, які перебувають у гостьовому шлюбі і головна причина такого рішення – моє небажання будувати свій побут у іншому, не звичному для мене місті; звикати до інших вулиць; змінювати роботу, зрештою. Мій досвід гостьового шлюбу – три роки, і це мій другий шлюб. Попередній був традиційним, тобто ми із чоловіком жили під одним дахом, вели спільне господарство, як люблять говорити юристи. Та він протривав недовго, стосунки закінчилися, і однією із причин розлучення вважаю те, що ми жили в одному будинку. Другий шлюб кардинально різниться від попереднього. Не буду розповідати про усі пряники, що подарувала мені доля з моїм чоловіком, зупинюся на власному досвіді гостьового шлюбу.
Ми живемо у різних містах, відстань між нами – кілька годин. І мій ранок звичного буднього дня починається не з кави в ліжко від коханого, а з ніжної смс від нього із побажаннями вдалого дня, успішних справ тощо. Смс, розмови, чат у фейсбуці –протягом дня. Вихідні, а частіше відпустки, проводимо разом. Але навіть тоді намагаємося не сидіти у чотирьох стінах, подорожуємо.
Як зберігати ніжність почуттів на відстані і взагалі як це – любити на відстані, ба більше, мати сім'ю на відстані? Я зібрала кілька порад і хочу ними поділитися.

1. Не припиняйте говорити. Якщо ви написали мімімішну смс-ку зранку коханій людині, яка живе за кілька сотень кілометрів від вас, не думайте, що буде достатньо ще однієї порції віртуальної мімімішності перед сном, а інший час можна приділяти роботі чи іншим власним справам. Пишіть протягом дня, телефонуйте, увечері обов'язково цікавтеся, як минув день. Сучасні можливості безмежні: відеозв'язок, соцмережі, месенджери. Діліться лінками цікавих статей, книжковими оглядами, каталогом тощо. Часто написати відверто про те, що хвилює, легше, аніж говорити вживу.

2. Робіть сюрпризи. Одного дня мій чоловік замовив доставку квітів для мене. Букет доставили у редакцію, це були величезні білі троянди. Квіти вражали красою і вишуканістю. Колега прокоментував: «ну так ти ж непогана на вид!». І лише зараз я усвідомлюю, що варто було б з колегою посперечатися. Бо дарування квітів аж ніяк не пов'язане із зовнішністю. Є бажання людини здивувати, зробити приємність. Майже кожного тижня, а то і частіше чоловік надсилає поштою невеликі посилки. Книги, теплі листівки, мої улюблені мандарини або цукерки, кава чи цикорій (був період, коли вживати каву було не можна, а хотілося, бо цикорій слугував замінником), прикраси, інші милі дрібнички. А одного разу надіслав шматок сиру, і якраз того ранку я не встигла поснідати, поспішала, то їжа протягом дня, коли не було часу вибігти у кав'ярню чи піцерію, була як знахідка! Робіть один одному маленькі подарунки часто, надсилайте милі дрібнички, підписуйте паперові листівки.

3. Подорожуйте. Наше з чоловіком залізне правило: вихідні/відпустки – разом! Якщо відпустки, стараємося відкривати для себе нові міста, та частіше втікаємо у гори, в Карпати. Плануємо в майбутньому закордон. Якщо з певних причин не виходить подорож, погортайте разом путівник, оберіть маршрут для майбутніх мандрівок. Або приготуйте разом щось смачненьке, запакуйте – і гайда у парк, погода ж бо яка чудова!

4. Сваріться. В будь-якій парі виникають сварки і це нормально. Ідеальності й ідеальних не буває. Виникають суперечності і у тих, хто живе гостьовим шлюбом, це я вам гарантую. Головне правило будь-яких сварок – не вдаватися до образ і не засинайте, не помирившись. Поясніть свою позицію виважено, без надмірних емоцій. Можливо, партнер чи партнерка просто не зрозуміли вповні, що для вас важливо, що стало причиною сварки?

Я не можу стверджувати, що одного дня нам не набридне гостьовий, і ми не спробуємо звичний шлюб. Та зараз це наш досвід, який нам подобається. Бо гостьовий шлюб це не про відмову від підтримку (навпаки, підтримуємо один одного при найменшій потребі) і егоїзм небажання вирішувати побутові проблеми. І підтримка, і побутові трабли нікуди не діваються. Гостьовий шлюб – це про повагу до особистих кордонів коханої людини. 

Любові вам і взаємоповаги!


28 квітня, 11:10 288

Щоб писати коментарі

Авторизуйтесь