Шукаю прадіда – безвісти зник 1941 року

08 травня, 12:00   0258

Мого прадіда, Кобзаря Федора Михайловича, мобілізували 1941 року. Тоді він жив у селі Пилипче Баришівського району разом з дружиною, моєю прабабусею Мотрею Романівною, і чотирма малими дітьми: Іваном, Раїсою, Марусею та Ольгою. Остання – це моя бабуся. Вона тоді була немовлям, батька пам’ятає з фотографії та спогадів рідних і знайомих, оскільки він не повернувся з війни – зник безвісти.

– Коли йшов на війну, знав, що не повернеться. Так розповідали односельці, – згадує  зі сльозами на очах моя бабуся Оля, нині вже єдина із живих дітей Федора Кобзаря. – Він благав сусідів, аби подбали про його любих дітей, аби вони не були голодними.

Останнім його бачив односелець-побратим під Житомиром того ж 1941 року. Казав, що Федір Кобзар був поранений. Наступного дня він зник з поля зору. Ніхто не знає, яка його спіткала доля: чи загинув від поранення, чи потрапив у полон, чи яка інша була розв’язка подій?

На свій сором, про те, що мій прадід зник безвісти я дізналась лише нещодавно. Тільки тепер почала пошуки історії його долі. Вважаю це своїм обов’язком. Мрію розкопати хоч якісь дані й донести їх до відома своїй 77-річній бабусі.

Пошуки розпочала з інтернету. Нині існує чимало електронних баз даних. Зокрема,

www.dokst.ru,

www.ipc.antat.ru,

 www.podvignaroda.ru,

www.memory-book.com.ua,

https://www.dokst.de/main/node/1126,

http://www.krigsgraver.no/welcome,

www.obd-memorial.ru

Проте згадку про прадіда знайшла лише на останньому. Нового не дізналась:

Кобзар Федір Михайлович.

1907 року народження, Українська РСР, Київська область, Березанський район, с. Пилипче.

Призваний 25.06.1941 Березанським РВК, Українська РСР, Київска обл., Березанский р-н.

Червоноармієць.

Зник безвісти після поранення.

Кобзар Мотря Романівна

Київська обл., Березанський р-н, с. Пилипче, вул. Пархоменка (нині Затишна) 7.

Написала лист і до Національного музею України у Другій світової війні. Проте вони також не мають даних про мого прадіда. Рекомендували звернутись до Центрального архіву Міноборони РФ.

Відправила листа і до телепроекту «Жди меня. Украина», який транслюють на «Інтері». Днями планую оформила заяву, яку пропонує Червоний Хрест (http://redcross.org.ua/rfl/general-information/).

Сподіваюсь на позитивний результат.

А якщо Ви маєте досвід такого пошуку, буду вдячна за поради, куди ще можна звернутись та де шукати?

08 травня, 12:00 258

Щоб писати коментарі

Авторизуйтесь