Недоступний молодіжний кредит на житло: особистий досвід

19 червня, 16:10   0423

Пам’ятається мені одна з апаратних нарад очільника Полтавської ОДА Валерія Головка, де він робив зауваження і ставив питання своєму підлеглому щодо кредитів на житло для молоді. Щоправда, було це кілька років тому. Дослівно вже не передам, та суть полягала в тому, що чому в нас так багато молодих сімей орендують житло тоді, коли існують державні програми, які дозволяють платити ті ж фактично гроші, але за свою оселю. Йшлося про програми Держмолодьжитла.

Спробую, частково, на власному прикладі, дати відповідь на питання Валерія Анатолійовича.

Ми молода сім’я з трьох осіб (я, чоловік та донечка) не маємо власного житла – мешкаємо в орендованому. Нам до 35 років (як і передбачають програми кредитування).

 Начитавшись красиво описаних умов програми «пільгового молодіжного кредитування», вирішили, а чому б не скористатись такою чудовою пропозицією від держави. Навіщо, дійсно, нам щомісяця віддавати гроші за чужий дах над головою, коли можна, нехай більшу суму, але все таки платити за власну квартиру чи дім? Тим більш, зважаючи на те, що ми маємо дитину, нам би не довелось сплачувати і той невеликий відсоток за користування кредитом – ну чим не казка?

Спроба №1

Ну от, зібравшись із думками, пішли ми дізнаватись більш конкретно про умови, всі моменти та необхідне  до Полтавського регіонального управління Держмолодьжитла. Працівниця останнього і розвіяла наш задум. Говорить, мають три програми. Перша, на яку ми і зазіхнули, має найбільше бажаючих у Полтаві – тож і черга на неї «кілометрова». Перевагу надають тим  категоріям, до яких не належимо ні я, ні мій чоловік (детальніше можна почитати на сайті https://www.molod-kredit.gov.ua/zhytlovi-prohramy/pilhove-molodizhne-kredytuvannia/umovy-otrymannia, можливо, комусь стане в нагоді).

Проте основна для нас перепона – відсутність прописки в обласному центрі (ми обоє працюємо в Полтаві, а зареєстровані в інших населених пунктах області).  Та і самої прописки не достатньо, оскільки серед необхідних документів для отримання пільгового кредиту – довідка про перебування на квартирному обліку.

З великим розчаруванням ми вийшли з кабінету управління Держмолодьжитла… Та минуло трохи часу і до нас прийшов ще один варіант отримання житла за державною програмою. Надія помирає останньою ж).

Спроба №2

Ми вирішили, якщо житло в безвідсотковий кредит в обласному центрі для нас недоступне, в першу чергу, через відсутність прописки, то чому б  не придбати нам оселю за місцем реєстрації. Нині ми живемо у Нових Санжарах, за приблизно 30 кілометрів від Полтави (автомобілем від знаку до знаку) – 20 хвилин їзди, плюс по місту добирання займає нехай ще 20 хвилин). Це екологічно чисте селище, де прекрасний благоустрій, а головне – місто (де ми обоє має місце роботи) поруч. Знову натхнені мрією про власне житло, цього разу ми вирішуємо спочатку йти в селищну раду й поцікавитись, що необхідно, аби стати на квартирний облік. Проте і тут на нас чекало «фіаско». Виявляється, забагато у нас квартирних метрів на одну прописану особу (йдеться про житло чоловікових батьків). Має бути лише до 6 метрів квадратних на одну прописану в квартирі людину, а в нас, звісно, виходить більше. Крім того, і кімнат нам «вдосталь» на всіх в квартирі.  Як з’ясувалось, за чинним Житловим Кодексом України, вважається нормою: батькам – одна, і нам трьом (якщо дитині до 9 років) – одна. Ось так.

Єдине що змогла запропонувати нам представниця органу місцевої влади – написати клопотання від селищної ради, де б зазначила, що ми таки дійсно потребуємо окремого житла. Та в регіональному управлінні (вже у телефонній розмові) мені навідріз відповіли:

Ні, це не варіант. Немає такого документу як клопотання!

А також працівниця Держмолодьжитла додала, так сказати «добила», що вони не пам’ятають, коли Нові Санжари виділяли кошти на реалізацію їхніх програм. Тож про яке житло у цьому селищі, мовляв, може йти річ. Це ще одна, вагома, перепона на шляху в отриманні пільгового кредиту на житло для молоді. Та й щось мені підказує, коли ми знайдемо вирішення попереднім, і наважимось зробити третю спробу – знайдеться інша  причина нам відмовити у наданні такої спокуси.

Сподіваюсь, я доступно відповіла на питання очільника області за його підлеглого.

19 червня, 16:10 423

Щоб писати коментарі

Авторизуйтесь