Криза сім’ї чи криза церкви?

27 червня, 13:18   0119

У Полтаві провели круглий стіл «Криза інституту сім’ї та шляхи її вирішення». Результатом зібрання стало підписання звернення на захист традиційних сімейних цінностей, щоправда, текст досі не почали підписувати, оскільки він написаний із грубими неточними формулюваннями. Я сходила на цей захід, написала нейтральний матеріал. Але ситуація мене не відпускає, тримає міцно мої думки і мені хочеться про це говорити і говорити. Іноді - кричати про несправедливість і лицемірство.

Під час засідання круглого столу, який зібрався захищати полтавські родини, більшість присутніх — чоловіки, вони ж були і головними спікерами. І не просто чоловіки, а представники різних церков. Жінок — меншість, в основному представниці обласної влади, управлінь; одна спікерка — борчиня за традиційні сімейні цінності. Це так, ремарка до теми, що захищати сім'ю, популяризувати народжуваність в перших рядах мчать чоловіки. 

Про лицемірство

Я спостерігала за ними і часом мені здавалося, що опинилася десь, м’яко кажучи, не у сучасному світі. Чого вартують фрази релігійників, їх зневажливі посмішки, коли мова заходила за інакших, геїв і лесбійок. І я б зрозуміла їх позицію, навіть могла б мати повагу до їх переконань, проте є кілька але. За кілька годин зібрання прозвучало як мінімум кілька десятків фраз, в яких бачиться пропозиція заборонити на державному рівні "пропаганду ЛГБТ", "шкідливе поняття гендеру". Разом з тим у документі звернення прописаний пункт про шанобливе ставлення до "осіб з нетрадиційною орієнтацією". Що це? Нехай ліва рука не знає, що робить права? Невже це не лицемірство? Мені аж фізично болить цей прояв несправедливості. Церковники кілька годин поспіль оперували висловом "підміна понять". Але хіба те, що я спостерігала – не підміна понять?

Ідемо далі. Серед тих, хто прийшов забороняти права на рівність й свободу — представники церкви, яка вручила міському голові Полтави Олександру Мамаю «Орден спасителя нашого Ісуса Христа».  Церква відділена від держави, каже наша Конституція? Здається, вона нам нагло каже неправду, оскільки те, що я спостерігаю – не що інше, як дружба, союз між державою і церквою. 

Про зверхність

"У чоловіків — логіка, у жінок — інтуїція", "священику Бог дав бачити більше" – таке звучало з вуст представників релігій. Серйозно? У жінок відсутнє логічне мислення? І хіба перший вислів не означає зверхнє ставлення до жінки, знецінення її розуму, а другий вислів хіба не про гординю? Біблія навчає викорінювати в собі ці обидва явища, чи не так? 

Запам’ятайте, Україна – світська держава

За Конституцією, Україна – світська держава, а не "насамперед християнська". Бог створив християн, і лише виключно християни є істинно віруючими? А як бути мусульманам та іншим релігіям? Вони вірять у іншого Бога? Скільки існує Богів? 5, 10, 100 – кожному народові по Богу, щоб не скучно нам жилося і щоб віками ми боролися, доводячи, що "наш Бог істинний, а вашого не існує"? Маю сміливість думати, що все таки Бог один, а релігії вигадані людьми. 

У чому ж криза і як її вирішувати?

Утім, мова навіть не про це. Круглий стіл мав на меті розкрити таке явище як криза сім’ї та дати поради, як ту кризу вирішувати. З того, що я почула зі сказаного за круглим столом – недостатня популяризація 

сімейної політики в Україні, велика кількість незареєстрованих офіційних шлюбів (цікаво, коли Бог створив Адама і Єву, він одночасно створив і ДРАЦС?), низька народжуваність. Як вирішувати кризу, яка ще, на переконання церковників, поглиблюється "пропагандою ЛГБТ та гендеру", я так і не почула. Багато розмитих фраз, але не прозвучало єдиного золотого правила – принаймні, я очікувала. 

Витягніть колоди із очей, перш ніж повчати інших 

Я знайома із кількома священиками, які є для мене, скажімо так, певними взірцями, авторитетами, якщо так можна сказати. На жаль, питання довіри до священиків нівелюють такі випадки, як гулянки представників УПЦ МП в Одесі, розкрадання церковних коштів, або про відпочинок священиків у сауні, звісно, у компанії дівчат. Хтось скаже мені, що священики – такі ж люди, як інші, мають право на "земні утіхи" (щоправда, відео, яке свого часу гуділо Україною, видалили, але ж кеш все пам’ятає). І таких випадків купа – наведені мною це лише дві хвилини запиту у Google. Але що я хочу сказати: перш, ніж повчати інших, визначати людей нездоровими за їх сексуальну орієнтацію (і ми зараз говоримо виключно про геїв і лесбійок, а не про педофілію!), наведіть порядок у своїх церквах. Тоді хоча б матимете право висловлювати бажання навчити та прищепити цінності, які намагаєтеся. 

А поки що, будь ласка, церква, не треба лізти у мою сім’ю, я сама її захищатиму від кризи, якщо в тому виникне потреба. 


27 червня, 13:18 119

Щоб писати коментарі

Авторизуйтесь