Бізнес-вечірка, обіцянки і полтавська реальність роботи ЗМІ

07 вересня, 13:17   0433

Бізнесмени і бізнесвумен Полтави учора відтусили у «Версалі» бізнес-паті з нагоди професійного свята.

Заодно «обмили» нагороди, отримані від міської влади з нагоди Дня підприємця.  

Нагороджень, власне, було, я так розумію два: 4 вересня міський голова Олександр Мамай вручав відзнаки міського голови, а 6, на закритій бізнес-вечірці – відбулася церемонія нагородження грамотами від міськвиконкому та вручення номінацій від Ради підприємців Полтави.

Анонс бізнес-вечірки у Фейсбуці з’явився буквально за кілька тижнів до події, у серпні.

Звичайно, наша редакція зацікавилася і виявила бажання бути присутньою на вечірці, яку оголосили закритою. Власне, ми розуміли, що нам можуть відмовити, але оскільки ми бачили, що відбуватиметься і нагородження від міськвиконкому Полтавської ради, відтак, припускали, що нагороди вручати збираються за кошт платників податків, тобто жителів міста. Відтак, враховуючи соціальну важливість події, ми почали домовлятися із організатором – головою Ради підприємців Полтави Євгенієм Диканем – про присутність наших журналістів на події. Тим паче, у соцмережі виник невеликий скандал, пов’язаний із проведенням бізнес-паті.

15 серпня я написала повідомлення пану Диканю, поцікавилася, як можна отримати запрошення на бізнес-вечірку. Обговоривши із головною редакторкою, ми вирішили, за необхідності, заплатити за вхід на паті. Усі розмови із Євгенієм Диканем записані на диктофон із зазначенням його мобільного телефону; повідомлення заскрінені.
– Вопросов нет, дадим. Вы куда хотите? Вам у «Листопад» или у «Версаль»? – говорить Євгеній Дикань. Відповідаю, що хочу і туди, і туди, і говорю, що потрібно два запрошення.
– Нагородження буде і там, і там. Вопросов нету. Сейчас их распечатали, они находятся у Бойко, я заеду. Сколько человек будет? Вы как пресса будете, правильно? Никаких проблем, конечно, мы дадим вам, – продовжує головний підприємець міста.
Здивована, що з редакції не захотіли брати плату за вхід, залишаюся чекати на обіцяне. Утім, не вірила, що запрошення потрапить до моїх рук і рук фотографа. Так і вийшло.
За кілька днів до бізнес-вечірки на сайті Полтавської міськради з’являється інформація-звіт: у ПД «Листопад» підприємців привітали з професійним святом. Запрошення на редакційну пошту або особисто журналістам нашого видання не надходило. Не було анонсу і у розділі «Журналістам до відома» на сайті Полтавської міської ради. До речі, 5 вересня відбувся ще один захід, на який ЗМІ не запросили, вітання з нагоди Дня фізкультури.

Що на це відповіла керівниця прес-служби міської ради Юлія Палієнко:
– Мабуть, просто не робили розсилку. Зазвичай ми такі урочистості не розміщуємо. Але приймається зауваження, будемо поновлювати, розмістимо.
А 6 вересня, після обіцянок з боку прес-служби Полтавської міськради наповнювати розділ заходів «До відома журналістів», відбулися урочистості з нагоди відзначення 55-ї річниці створення газопромислового управління «Полтавагазвидобування». На яке ЗМІ знову не запросили. Припускаю, було запрошене одне-два ЗМІ, які висвітлюють діяльність органів місцевого самоврядування за бюджетні кошти, тобто за наші із вами.

Та повернемося до головного – бізнес-вечірки. Побачивши постфактум про нагородження у «Листопаді», знову телефоную до пана Диканя із запитання, чому не запросили. Відповідь – не ми організовували, міська рада. Ок. Знову нагадую про запрошення на бізнес-паті. Знову отримую обіцянку заїхати взяти запрошення і привезти їх. І знову два дні тиша. А 6 вересня, у день, коли мега-подія уже була майже 40 хвилин в розпалі, о 19.36, я отримую повідомлення у фб (не телефонний дзвінок, а повідомлення, яке я могла і не прочитати, не зайти я випадково увечері у мережу).

Навіть не знаю, як це прокоментувати. Враження, що план був такий: почекати, поки розпочнеться вечірка, написати мені (прочитаю-не прочитаю, не важливо). Звісно, якщо я і фотограф прийдемо, то нам потрібно буде як мінімум півгодини-година для збору-добирання. І в такому випадку сенс нашої присутності й роботи втрачається.
Власне, нічого дивного. Це Полтава. Тут ЗМІ потрібні лише тоді, коли міський голова, відчувши, що запахло смаленим, не проводячи прес-конференції роками, раптом проводить їх кілька разів за пару тижнів. Тут ЗМІ потрібні лише тоді, коли вони лояльні. Коли пишуть те, що потрібно владі, а не те, що потрібно суспільству. Коли тихі.


07 вересня, 13:17 433

Щоб писати коментарі

Авторизуйтесь