Кримінал і влада – теми, про які найбільше пишуть полтавські ЗМІ

29 жовтня, 12:32   0197

Найчастіше полтавські онлайн-медіа пишуть про політику, місцеву владу та кримінал. Утім, частіше за все, ці новини – передруківки із інших сайтів, або опубліковані прес-релізи від влади, поліції, департаментів чи управлінь.


Такими є результати дослідження Інституту масової інформації, яке провели експерти протягом тижня з 8 жовтня. Мета моніторингу – дослідити, які теми є для даного регіону ведучими, а також визначити, чи контент, який продукують медіа, - унікальний авторський чи передрукований із інших видань або є повідомленнями різних  офіційних установ. У Полтавській області були промоніторені загалом 500 новин на сайтах видань (по 100 на кожному із видань): ІВ «Полтавщина», «Коло», ОКІА «Новини Полтавщини», «Громадське.Полтава», «Полтава365».

Найвищий показник тем, які висвітлюють кримінал або надзвичайні новини, зафіксовано у новинах «Полтава365». 78 новин із промоніторених ста – прес-релізи, довідки від поліції, влади, управління цивільного захисту, ДСНС, передруківки із інших місцевих або всеукраїнських сайтів тощо. Разом із тим на цьому сайті зафіксовано найбільшу кількість спортивних новин – 11, більшість з яких – авторські. Спорт, варто зазначити, - родзинка сайту «Полтава365». Найменше ж на тему криміналу і надзвичайних подій пише обласне комунальне інформаційне агентство «Новини Полтавщини» – на цьому сайті зафіксовано всього 18 новин зі ста на згадану тематику. Але і про спорт видання практично не пише: за період моніторингу зафіксовано лише одну новину на цю тему. 

Основна тематика ОКІА «Новини Полтавщини», як показало дослідження, – місцева влада, соціальні теми, культура (найвищий показник новин на тему культури серед усіх п’яти сайтів – 14 новин), ООС (тема неоголошеної війни). Загалом за період моніторингу на п’яти сайтах зафіксовано 117 новин на тему місцевої політики, 147 – на тему криміналу та надзвичайних ситуацій: це найвищі показники і ті теми, на які пишуть проаналізовані сайти найчастіше.

Політика означає піар

Найбільшу кількість «політичних» новин зафіксовано на сайті «Полтавщина» – 13. Це публікації із позначкою «Р», що має означати рекламний матеріал, і стосуються, в основному, політичної ситуації на всеукраїнському рівні (роздуми політиків, зокрема, Рабіновича, про ситуацію в Україні, або відвідини політиків). Решта публікацій мають аналогічну позначку «Р», але там фігурують місцеві політики – секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота, заступник міського голови Олексій Чепурко, голова Полтавської ОДА Валерій Головко та інші політики полтавського масштабу. Практично кожен матеріал, що стосуються політики, має рекламну позначку. І, на відміну від публікацій про місцеву владу, в яких розповідається про рішення політиків, в новинах, де фігурує позначка «Р», інформація обертається навколо конкретної політичної особистості. Тобто, по суті, це - піар конкретного політика, трансляція його обіцянок роботи на благо міста, як, наприклад, у новині Олексій Чепурко: «У подальшому я бачу тільки комунальне підприємство, яке здійснюватиме перевезення у громадському транспорті».

Моніторинг продемонстрував такі результати щодо тема економіки і реформ та соціальної тематики: загалом зафіксовано тільки 28 публікацій із промоніторених 500 новин на п’яти сайтах, в яких йдеться про економіку та реформи в державі. А от публікацій на соціальну тему більше вдвічі – 73 новини.

Шоу-біз не рулить

Теми антикорупції, економіки і реформ, екології і навіть шоу-бізу далеко не номер №1 для полтавських медіа. Приміром, новини на тему шоу-бізнесу зафіксовані лише на одному із п’яти сайтів – комунального видання «Новини Полтавщини». Це дві новини-передруківки про випуск зірками нових кліпів – Співак Melovin представив своїм шанувальникам новий аудіотрек (ВІДЕО) та Київ майбутнього у новому кліпі української групи [О] (ВІД.ЕО). Найбільше ж про екологію писало видання «Новини Полтавщини», на ньому сайті зафіксовано 4 публікацій на цю тему. Найменше – Полтава.Громадське і Полтава365 – по одній публікації. Загалом за період моніторингу на п’яти сайтах зафіксовано всього 12 публікацій із 500 на тему екології.

Про ООС пишуть, але мало

Тема війни і всього, що пов’язано із ООС, також висвітлюється полтавськими медіа, але ще менше, ніж вищезгадані теми. Зокрема, 5 видань дають такі результати: усього за тиждень моніторингу - 35 новин. Це в кілька разів менше, як бачимо, аніж публікацій на тему криміналу, надзвичайних новин, новин місцевої влади.

При цьому показово: більшість новин на п’яти сайтах, які були проаналізовані під час моніторингу, – не є авторськими. 331 новина, опублікована на всіх промоніторених виданнях – це довідки управлінь, департаментів, прес-релізи міської та обласної рад тощо. Виключно авторських новин зафіксовано наполовину менше – 169.


Надія Труш, регіональна представниця ІМІ в Полтавській області


Даний матеріал підготовлено в рамках проекту «Розвиток відповідальних інтернет-ЗМІ», що реалізується ГО «Інститут масової інформації» за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки. Інформація та погляди, висловлені в даному матеріалі, належать автору та не обов’язково відображають офіційну думку Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

29 жовтня, 12:32 197

Щоб писати коментарі

Авторизуйтесь