Мер наш, спаситель наш, або Богу соромно за автокефальну церкву

04 травня 2018, 10:57   0380

Міський голова Олександр Мамай отримав «Орден спасителя нашого Ісуса Христа» від Патріархії Української Автокефальної Православної Церкви. Така інформація з'явилася днями на офіційному сайті Полтавської міської ради і відразу викликав справедливе обурення містян в соціальних мережах. Я також обурена.

Вручив нагороду очільникові Полтави Архієпископ Харківський і Полтавський Афанасій, з нагоди 120-річчя Патріарха Київського і всієї України Мстислава. Слова церковника можна розбирати на цитати:

– За той великий вклад, який Олександр Федорович вносить в розвиток духовності в Полтаві, соціально-економічний розвиток, культурний, наша церква з нагоди ювілею Патріарха Київського і всієї України Мстислава, вирішила вручити таку почесну нагороду,  – зазначив священнослужитель.

Тобто, я так розумію, представник церкви підтримує все, що «робить» для Полтави Олександр Мамай. Купує полтавців цукром, подачками у вигляді премій з міського бюджету, екскурсіями для дітей за не зрозуміло який кошт, концертами зірок; закриває очі на незаконні забудови, засилля МАФів і дає на них добро; десятиліттями не виконує свої передвиборчі обіцянки – так він вносить вклад у соціально-економічний розвиток? А своїми перлами, особливо коли говорить «можете називати мене самим поганим чоловічим органом, аби смоктали» – розвиває культуру та духовність у Полтаві? 

Церква дала меру Полтави не нагороду (незаслужену причому!), церква дала  хабар:

– Найбільша вдяка, розповів Архієпископ Харківський і Полтавський Афанасій, за сприяння у взятті в оренду помешкання, де проживав Патріарх Мстислав, у миру – Степан Скрипник. Нині цій хатині уже більше 200 років і вона у не найкращому стані. Нещодавно завдяки підтримці Олександра Федоровича та міської ради ми отримали половину музею в оренду. Зараз документи вже оформлені і ми можемо приступати до робіт. Нашим головним завданням є утримати це приміщення, щоби ця святиня не тільки для православного народу, але й усієї України, була збережена, – цитують на сайті міської ради церковника. Тобто орден міський голова отримав просто за виконання своїх посадових обов'язків.

Я упевнена, Бог не в рясі, і справжня віра не має нічого спільного із церквою. А ще я думаю, Богу соромно за церкву, яка незаслужено розкидається нагородами імені його Сина. 

Коли отримуєш такі нагороди, то розумієш, що ти – на вірному шляху, – сказав міський голова.

Так, пане мер. Руйнуючи місто, ви на вірному шляху! Лише питання, для кого такий шлях вірний? Не для Полтави, це точно.

04 травня 2018, 10:57 380

Щоб писати коментарі

Авторизуйтесь