Кобеляцька громада втратила на війні трьох земляків-військовослужбовців
Кобеляцька громада продовжує схиляти голови у скорботі за своїми захисниками. У червні жителі громади провели в останню земну путь військовослужбовців Анатолія Богомаза та Богдана Педана, які віддали життя за Україну. Також 25 червня громада прощатиметься із загиблим воїном Миколою Топольницьким, який поліг під час виконання бойового завдання на Донеччині.
18 червня Кобеляцька громада провела в останню земну путь військовослужбовця, жителя села Орлик Богомаза Анатолія Віталійовича.
Анатолій Богомаз народився 7 листопада 1977 року в селі Орлик, де прожив усе своє життя. Після закінчення школи працював у сільському господарстві.
До лав Збройних Сил України був призваний 3 лютого 2023 року. Проходив службу на посаді солдата-такелажника евакуаційного відділення взводу технічного забезпечення танкового батальйону.
28 березня 2025 року Анатолій Віталійович загинув під час виконання бойового завдання на Сумщині, в районі населеного пункту Журавка. Тривалий час він вважався зниклим безвісти, і рідні жили надією на його повернення. На жаль, найгірші побоювання підтвердилися.
23 червня жителі Кобеляцької територіальної громади провели в останню земну дорогу військовослужбовця, жителя села Світлогірське, Богдана Юрійовича Педана.
Днями Богдан отримав заслужену відпустку та повернувся додому, щоб побути поруч із найріднішими – дружиною, батьками, братом. Проте підступна хвороба, з якою він мужньо боровся, виявилася сильнішою. 20 червня 2026 року його серце перестало битися.
Богдан Юрійович Педан народився 16 вересня 1991 року в селі Світлогірське.
Після закінчення Світлогірської загальноосвітньої школи вступив до професійно-технічного училища №18 міста Горішні Плавні, де здобув професію водія.
Після навчання був призваний на строкову службу до лав Збройних Сил України. Відслуживши, повернувся та почав працювати.
У квітні 2014 року Богдан став учасником антитерористичної операції. Виконував бойові завдання, захищаючи незалежність і територіальну цілісність України. Його служба була проявом справжнього патріотизму, мужності та вірності військовій присязі. Побратими знали його як чесну, відповідальну та надійну людину.
Після повернення із зони проведення АТО він працював на гірничо-збагачувальному комбінаті. Водночас здійснив свою давню мрію – здобув вищу освіту, закінчивши заочне відділення Кременчуцького політехнічного інституту за спеціальністю «інженер». Працював водієм сучасного кар'єрного самоскида Komatsu.
Коли 24 лютого 2022 року розпочалося повномасштабне вторгнення росії в Україну, Богдан без вагань добровольцем вступив до лав Полтавської територіальної оборони, а згодом був зарахований до зенітно-ракетної бригади.
У складі свого підрозділу виконував бойові завдання на найгарячіших напрямках фронту – Харківському, Донецькому, Покровському, Краматорському, Луганському, Херсонському, Сумському та Запорізькому.
На жаль, 20 червня 2026 року підступна хвороба обірвала життя людини, яка своєю службою й відданістю довела: справжній патріотизм проявляється не словами, а вчинками.
25 червня 2026 року об 11:00 відбудеться церемонія прощання із Захисником України, жителем села Прощуради Озерського старостинського округу Топольницьким Миколою Михайловичем, 2002 року народження.
Микола загинув 15 лютого 2024 року на Донеччині, виконуючи бойове завдання із захисту незалежності та територіальної цілісності України.
Жителів громади закликають долучитися до церемонії прощання та гідно провести Героя в останню земну дорогу, віддавши шану його мужності, відвазі й жертовності.
Поховання відбудеться на кладовищі в селі Прощуради.
Вічна пам'ять і слава Героям!
Читайте також: Кременчук попрощався з чотирма захисниками України
Щоб писати коментарі
Авторизуйтесь