Кому із полтавських підприємців варто чекати на перевірку із податкової

30 січня 2017, 11:35   0
В.о. заступника начальника Головного управління ДФС у Полтавській області Дмитро Коротюк

Пропонуємо дізнатися, до кого із підприємців податкові інспектори можуть постукати уже незабаром та хто і коли має право не впустити перевірку.

Нагадаємо, попри встановлену законом категоричну заборону, контролюючі органи час від часу влаштовують перевірки підприємцям. А з січня нового року взялися за цю справу з іще більшим завзяттям. Раніше ми розпочали дізнаватися про те, що ж несуть за собою перевірки підприємців – справедливість чи спробу контролювати бізнес. Про це «Коло» уже говорило із керівником Управління Держпраці у Полтавській області Сергієм Щербаком. Нині ми поспілкувалися із в.о. заступника начальника Головного управління ДФС у Полтавській області Дмитром Коротюком.

Про планову перевірку податкова попередить за 10 днів, про позапланову – ні

– Дмитре Вадимовичу, за яким механізмом податкова має право проводити планові й позапланові перевірки фізичних осіб – підприємців?

– Відповідно до підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України від 02.12.10 №2766-VI (зі змінами та доповненнями) контролюючі органи, до яких належать органи Державної фіскальної служби, мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків.
Порядок проведення перевірок визначений главою 8 розділу ІІ Податкового кодексу України. Документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок. Позапланова перевірка проводиться за наявності відповідних підстав для її проведення.
– Чи повинна податкова попереджати про планову і позапланову перевірку фізичних осіб – підприємців і яким чином, в яких випадках перевірка може прийти до суб’єкта господарювання-ФОП без попередження?

– Відповідно до пункту 77.4 статті 74 Податкового кодексу України право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки. Що стосується позапланових перевірок, Податковий кодекс України не містить обов’язку попереджати платника податків щодо дати її початку.


Немає документів у перевіряючих – можна сміливо закрити перед ними двері


– Чи мають право суб’єкти господарювання фізичні особи-підприємці не допустити перевіряючих? В яких саме випадках?

– Суб’єкт господарювання ФОП має право не допустити посадових осіб контролюючого органу до проведення документальної перевірки у випадку не пред’явлення платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції, відповідних належним чином оформлених документів.

Які документи повинні продемонструвати перевіряючі:
– направлення на проведення такої перевірки;
– копії наказу про проведення перевірки;
– службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.

Насамперед прийдуть до тих, хто невчасно платив податки

– За яким принципом обиратимуть суб’єктів господарювання фізичних осіб - підприємців, до яких прийдуть із перевіркою насамперед?

– До плану-графіка проведення документальних планових перевірок відбираються платники податків ФОП, які мають ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи. Порядок формування та затвердження плану-графіка, перелік ризиків та їх поділ за ступенями встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Щодо позапланових перевірок, Податковий кодекс України визначає 17 підстав для їх проведення. Найбільш поширена – отримання податкової інформації, що свідчить про порушення платником податків валютного, податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов’язковий письмовий запит контролюючого органу, протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту.

Довідково: Із початку 2017 року до ГУ ДФС у Полтавській області скарг від громадян не находило. Від фізичних осіб підприємців станом на кінець січня надійшло три скарги: на податкове повідомлення-рішення, на постанову по справі про адміністративне порушення та на постанову по справі про порушення митних правил.

До теми: Двоє полтавських депутатів виступили за зменшення єдиного податку – інші опираються

Автор: Надія Кучер

Бізнес 30 січня 2017, 11:35

Щоб писати коментарі

Авторизуйтесь
Вибір редакції